magazin
Ollóval pengették a gitárt és hasonló ökörségeket művelve készítették el a Fekete kefe filmzenéjét. Több tucatnyi projekttel később az ő számaira…
továbbpodcast
Operatőrnek készült, díjnyertes filmek producere lett. Stalter Judit rengeteg filmszakmai szerepben kipróbálta magát, de lassan már 15 éve a Laokoón…
továbbmagazin
Major István 1993-ban alapította meg a Filmteam-et: kezdetben videoklipeket, kisfilmeket, reklámokat gyártott, 2004-ben a Dealer-rel kóstolt bele a…
továbbhír
A temetetlen halott Franciaországban debütál, a Fekete kefe görög filmversenyen mutatkozik be, magyar rövidfilmek világszerte a nemzetközi…
továbbmagazin
A Fekete kefe szinte családi vállalkozásnak is tekinthető: a stábban családtagok és barátok. A film zenéjét a rendező testvére, Vranik Krisztián…
továbbhír
A Fekete kefe zenéjét a Realistic Crew nevű formáció alkotta, amelynek tagjai Vranik Krisztián (Krizo) és Kalotás Csaba (Chabz). A két alkotó…
továbbmagazin
A reklámiparból észrevétlenül átsuttyant Vranik Roland rendező és Pohárnok Gergely társ-forgatókönyvíró-operatőr bemutatkozó közös nagyjátékfilmje…
továbbMegérkezett magyar mozikba a Lakos Nóra Véletlenül írtam egy könyvet című rendezése, ami a gyerekek és a családok életéről és problémáiról szól játékos, elemelt hangvételben.
Újjászületett a magyar ifjúsági film, és ebben nincs semmi véletlen
Ahol a Bauhaus és a tinilányos hangulat találkozik
Együtt mozizhatnak kicsik és nagyok – 7 magyar családi filmet ajánlunk
a teljes dossziéA Filmhu és az NFI közreműködésében készültő Filmgyár podcast adásaiban a hazai mozgóképipar, a filmfinanszírozás és a filmgyártás szakterületeiről beszélgetünk filmesekkel és a Filmintézet szakembereivel.
Filmgyár podcast #23: Stratégia a magyar animáció fejlesztésére
Filmgyár podcast #19: Reformkori város díszlet épült Fóton
Filmgyár podcast #21: Filmklub hálozat
a teljes dossziéRendezőnők a magyar filmtörténetben
Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.
Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő
Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők
Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben
a teljes dosszié